Produkty dla zdrowia i urody

Jesteś tutaj: » Strona główna » Przyrządy pomiarowe

Przyrządy pomiarowe

Produkty od 141 do 160 z 592

Test amslera

 Test amslera

Test amslera to badanie mające na celu wykrycie ewentualnych zaburzeń występujących w centralnej części siatkówki. Test ten wykonuje się za pomocą siatki Amslera w formie kwadratu o wymiarach 10 x 10 cm. Siatka dzieli go na mniejsze kwadraty o bokach 5mm. W środkowej części siatki umieszczona jest czarna kropka, która służy jako punkt odniesienia. Jeżeli zaburzenia występują, pacjent będzie widział zniekształcone linie siatki. Gwarancja producenta wynosi 24 miesiące. Specyfikacja techniczna 7 siatek Amslera oraz kartę wyników.Jako uzupełnienie standardowej siatki (Standard Grid) do diagnozy mroczku na barwy używana jest tablica "czerwone na czarnym" (Red on Black). Standardowe wyposażenie Test Amslera więcej »
Dodano: 2019-03-11
Brak danychCena: 461.7 zł

Test randota

 Test randota

Test randota służy do określenia zdolności pacjenta do rozpoznawania figur na tle złożonym z przypadkowych punktów. Do przeprowadzenia badania należy użyć specjalnych okularów polaryzacyjnych bez których obrazki są niemożliwe do rozpoznania. W skład zestawu wchodzą: dwa testy przestrzenne na poziomach 500” i 250”, test kółek na tle przypadkowych punktów ( 4000” - 20” ) oraz test zwierzątek ( 400” - 100” ) przeznaczony dla najmłodszych. Gwarancja producenta wynosi 24 miesiące. Specyfikacja techniczna 3 warianty badaniaDuże jednolite pola zawierające proste figury o dwóch poziomach zróżnicowania.Rysunki zwierząt, przyciągające uwagę małych dzieci, podzielone na trzy poziomy zróżnicowania."Koła" podzielone na dziesięć poziomów zróżnicowania. Standardowe wyposażenie Test RandotaOkulary więcej »
Dodano: 2019-03-11
Brak danychCena: 904.5 zł

Tablica Snellena obrazki grzybek PCV

 Tablica Snellena obrazki grzybek PCV

Tablica Snellena obrazki grzybek PCV to przyrząd do wykonywania badania optometrycznego. W trakcie badania pacjent staje w odległości 6 metrów od tablicy. Tablica składa się z dwunastu rzędów obrazków, a najmniejszy rząd, który pacjent jest w stanie odczytać z tablicy określa ostrość wzroku pacjenta w danym oku. Tablica wykonana z PCV. Gwarancja producenta wynosi 12 miesięcy. Specyfikacja techniczna Zakres badania 6 mMateriał PCV Standardowe wyposażenie Tablica Snellena obrazki grzybek pcv więcej »
Dodano: 2019-03-11
Brak danychCena: 59.4 zł

Tablica Snellena odwrócone litery PCV

 Tablica Snellena odwrócone litery PCV

Tablica Snellena odwrócone litery PCV to przyrząd do wykonywania badania optometrycznego. W trakcie badania pacjent staje w odległości 6 metrów od tablicy. Tablica składa się z dwunastu rzędów odwróconych liter, a najmniejszy rząd, który pacjent jest w stanie odczytać z tablicy określa ostrość wzroku pacjenta w danym oku. Tablica wykonana z PCV. Gwarancja producenta wynosi 12 miesięcy. Specyfikacja techniczna Zakres badania 6 mMateriał PCV Standardowe wyposażenie Tablica Snellena odwrócone litery pcv więcej »
Dodano: 2019-03-11
Brak danychCena: 59.4 zł

Tablica Snellena odwrócone cyfry PCV

 Tablica Snellena odwrócone cyfry PCV

Tablica Snellena odwrócone cyfry PCV to przyrząd do wykonywania badania optometrycznego. W trakcie badania pacjent staje w odległości 6 metrów od tablicy. Tablica składa się z dwunastu rzędów odwróconych cyfr, a najmniejszy rząd, który pacjent jest w stanie odczytać z tablicy określa ostrość wzroku pacjenta w danym oku. Tablica wykonana z PCV. Gwarancja producenta wynosi 12 miesięcy. Specyfikacja techniczna Zakres badania 6 mMateriał PCV Standardowe wyposażenie Tablica Snellena odwrócone cyfry pcv więcej »
Dodano: 2019-03-11
Brak danychCena: 59.4 zł

Tablica Snellena obrazki PCV

 Tablica Snellena obrazki PCV

Tablica Snellena obrazki PCV to przyrząd do wykonywania badania optometrycznego. W trakcie badania pacjent staje w odległości 6 metrów od tablicy. Tablica składa się z siedmiu rzędów obrazków, a najmniejszy rząd, który pacjent jest w stanie odczytać z tablicy określa ostrość wzroku pacjenta w danym oku. Tablica wykonana z PCV. Gwarancja producenta wynosi 12 miesięcy. Specyfikacja techniczna Zakres badania 6 mMateriał PCV Standardowe wyposażenie Tablica Snellena obrazki pcv więcej »
Dodano: 2019-03-11
Brak danychCena: 59.4 zł

Tablica Snellena litery PCV

 Tablica Snellena litery PCV

Tablica Snellena litery PCV to przyrząd do wykonywania badania optometrycznego. W trakcie badania pacjent staje w odległości 6 metrów od tablicy. Tablica składa się z dwunastu rzędów liter, a najmniejszy rząd, który pacjent jest w stanie odczytać z tablicy określa ostrość wzroku pacjenta w danym oku. Tablica wykonana z PCV. Gwarancja producenta wynosi 12 miesięcy. Specyfikacja techniczna Zakres badania 6 mMateriał PCV Standardowe wyposażenie Tablica Snellena litery pcv więcej »
Dodano: 2019-03-11
Brak danychCena: 59.4 zł

Tablica Snellena cyfry PCV

 Tablica Snellena cyfry PCV

Tablica Snellena cyfry PCV to przyrząd do wykonywania badania optometrycznego. W trakcie badania pacjent staje w odległości 6 metrów od tablicy. Tablica składa się z dwunastu rzędów cyfr, a najmniejszy rząd, który pacjent jest w stanie odczytać z tablicy określa ostrość wzroku pacjenta w danym oku. Tablica wykonana z PCV. Gwarancja producenta wynosi 12 miesięcy. Specyfikacja techniczna Zakres badania 6 mMateriał pcv Standardowe wyposażenie Tablica Snellena cyfry PCV więcej »
Dodano: 2019-03-11
Brak danychCena: 59.4 zł

Test motyla

 Test motyla

Test motyla to jeden z testów przeprowadzanych w celu określenia głębokości percepcji stereoskopowej. Oznacza to sprawdzenie czy pomiędzy oczami występują różnice w postrzeganiu odległości przedmiotów od oka. Dodatkowo test ten pozwala wykryć takie zaburzenia wzroku jak zez oraz tzw. „leniwe oko”, które może występować jako następstwo zeza jednego oka. Zestaw zawiera testy, dzięki którym można wykonać badania przesiewowe czyli test „motyla” ( 3552’’ - 700’’ ). Kolejny test to test kółek Wirtha ( 800’’ - 40’’ ), który służy do bardziej precyzyjnej oceny, natomiast trzeci i ostatni test przeznaczony jest dla najmłodszych, jest to test zwierzątek ( 400’’ - 100” ). Gwarancja producenta wynosi 24 miesiące. Specyfikacja techniczna Zawiera 3 testyOkulary w zestawie Standardowe wyposażenie Test motylaOkulary więcej »
Dodano: 2019-03-11
Brak danychCena: 904.5 zł

Test muchy

 Test muchy

Test muchy to jeden z testów przeprowadzanych w celu określenia głębokości percepcji stereoskopowej. Oznacza to sprawdzenie czy pomiędzy oczami występują różnice w postrzeganiu odległości przedmiotów od oka. Dodatkowo test ten pozwala wykryć takie zaburzenia wzroku jak zez oraz tzw. „leniwe oko”, które może występować jako następstwo zeza jednego oka. Zestaw zawiera testy, dzięki którym można wykonać badania przesiewowe czyli test „mucha” ( 3552’’ - 700’’ ). Kolejny test to test kółek Wirtha ( 800’’ - 40’’ ), który służy do bardziej precyzyjnej oceny, natomiast trzeci i ostatni test przeznaczony jest dla najmłodszych, jest to test zwierzątek ( 400’’ - 100” ). Gwarancja producenta wynosi 24 miesiące. Specyfikacja techniczna Zawiera 3 testyOkulary w zestawie Standardowe wyposażenie Test muchyOkulary więcej »
Dodano: 2019-03-11
Brak danychCena: 904.5 zł

Tablica Snellena obrazki grzybek karton

 Tablica Snellena obrazki grzybek karton

Tablica Snellena obrazki grzybek karton to przyrząd do wykonywania badania optometrycznego. W trakcie badania pacjent staje w odległości 6 metrów od tablicy. Tablica składa się z dwunastu rzędów obrazków, a najmniejszy rząd, który pacjent jest w stanie odczytać z tablicy określa ostrość wzroku pacjenta w danym oku. Gwarancja producenta wynosi 12 miesięcy. Specyfikacja techniczna Zakres badania 6 mMateriał papier (karton) Standardowe wyposażenie Tablica Snellena obrazki grzybek więcej »
Dodano: 2019-03-11
Brak danychCena: 32.4 zł

Tablica Snellena odwrócone litery karton

 Tablica Snellena odwrócone litery karton

Tablica Snellena odwrócone litery karton to przyrząd do wykonywania badania optometrycznego. W trakcie badania pacjent staje w odległości 6 metrów od tablicy. Tablica składa się z dwunastu rzędów odwróconych liter, a najmniejszy rząd, który pacjent jest w stanie odczytać z tablicy określa ostrość wzroku pacjenta w danym oku. Gwarancja producenta wynosi 12 miesięcy. Specyfikacja techniczna Zakres badania 6 mMateriał papier (karton) Standardowe wyposażenie Tablica Snellena odwrócone litery więcej »
Dodano: 2019-03-11
Brak danychCena: 32.4 zł

Tablica Snellena odwrócone cyfry karton

 Tablica Snellena odwrócone cyfry karton

Tablica snellena odwrócone cyfry karton to przyrząd do wykonywania badania optometrycznego. W trakcie badania pacjent staje w odległości 6 metrów od tablicy. Tablica składa się z dwunastu rzędów odwróconych cyfr, a najmniejszy rząd, który pacjent jest w stanie odczytać z tablicy określa ostrość wzroku pacjenta w danym oku. Gwarancja producenta wynosi 12 miesięcy. Specyfikacja techniczna Zakres badania 6 mMateriał papier (karton) Standardowe wyposażenie Tablica Snellena odwrócone cyfry więcej »
Dodano: 2019-03-11
Brak danychCena: 32.4 zł

Tablica Snellena obrazki karton

 Tablica Snellena obrazki karton

Tablica Snellena obrazki karton to przyrząd do wykonywania badania optometrycznego. W trakcie badania pacjent staje w odległości 6 metrów od tablicy. Tablica składa się z siedmiu rzędów obrazków, a najmniejszy rząd, który pacjent jest w stanie odczytać z tablicy określa ostrość wzroku pacjenta w danym oku. Gwarancja producenta wynosi 12 miesięcy. Specyfikacja techniczna Zakres badania 6 mMateriał papier (karton) Standardowe wyposażenie Tablica Snellena obrazki więcej »
Dodano: 2019-03-11
Brak danychCena: 32.4 zł

Tablica Snellena litery karton

 Tablica Snellena litery karton

Tablica snellena litery karton to przyrząd do wykonywania badania optometrycznego. W trakcie badania pacjent staje w odległości 6 metrów od tablicy. Tablica składa się z dwunastu rzędów liter, a najmniejszy rząd, który pacjent jest w stanie odczytać z tablicy określa ostrość wzroku pacjenta w danym oku.Gwarancja producenta wynosi 12 miesięcy. Specyfikacja techniczna Zakres badania 6 mMateriał papier ( karton ) Standardowe wyposażenie Tablica Snellena litery więcej »
Dodano: 2019-03-11
Brak danychCena: 32.4 zł

Tablica Snellena cyfry karton

 Tablica Snellena cyfry karton

Tablica snellena cyfry karton to przyrząd do wykonywania badania optometrycznego. W trakcie badania pacjent staje w odległości 6 metrów od tablicy. Tablica składa się z dwunastu rzędów cyfr, a najmniejszy rząd, który pacjent jest w stanie odczytać z tablicy określa ostrość wzroku pacjenta w danym oku.Gwarancja producenta wynosi 12 miesięcy. Specyfikacja techniczna Zakres badania 6 mMateriał papier (karton) Standardowe wyposażenie Tablica Snellena cyfry więcej »
Dodano: 2019-03-11
Brak danychCena: 32.4 zł

Tablice ishihary test 38 stron

 Tablice ishihary test 38 stron

Tablice Ishihary - 38 tablic. Test Ishihary, tablica pseudoizochromatyczna. Testy do badania poczucia widzenia barw (do rozpoznawania ślepoty barw). Układ plam w kolorze odmiennym od tła jest taki, że tworzą liczbę lub linię. Dobór kolorów na każdej tablicy jest inny, co umożliwia zdiagnozowanie różnych zaburzeń widzenia barw. Obok części badawczej i wstępnej diagnostycznej tablice zawierają dodatkowo materiał umożliwiający w prosty sposób wykazać poprawność odczytu pacjentowi. Niezmiernie wygodną cechą powyższych testów do badania poczucia barw (Ishihary dla dorosłych i dzieci, Velhagena, Mastubary) jest wygodna prezentacja każdej ze stron, które swobodnie leżą poziomo (strony nie odchylają się do góry). Trwała obwoluta zapewnia wieloletnią estetykę narzędzia. Każda tablica pseudoizochromatyczna składa się z koła utworzonego przez różnych rozmiarów okrągłe plamy, różniące się w nieznaczny sposób barwami. Układ plam w kolorze odmiennym od tła jest taki, że tworzą liczbę. Zadaniem pacjenta jest ją odczytać. Dobór kolorów na każdej tablicy jest inny, co umożliwia zdiagnozowanie różnych zaburzeń widzenia barw. Tablice oferowane przez naszą firmę są podstawowym wyposażeniem każdego gabinetu okulistycznego. Wykorzystywane są one przez okulistów do podstawowego badania profilaktycznego u dzieci. Analiza ta polega na sprawdzeniu zdolności rozróżniania kolorów czerwonego i zielonego. Nazwa tablic pochodzi od pomysłodawcy, japońskiego okulisty, Shinobu Ishihary, profesora Uniwersytetu Tokijskiego. Pierwsze tablice zaprojektował on w 1917 roku, na prośbę Wojskowej Szkoły Medycznej. Celem było wykonanie łatwego testu sprawdzającego umiejętność prawidłowego rozpoznawania kolorów przez rekrutów. Jego pierwszym pacjentem, a zarazem inspiracją do stworzenia takiej właśnie tablicy był jego asystent, który cierpiał właśnie na tę przypadłość. Pierwsze tablice zostały namalowane farbami przez samego Ishiharę. Dokładny, pełny test Ishihary polega na pokazaniu pacjentowi aż 36 tablic. Wersje przesiewowe liczą 14 lub 24 tablice. Odmienna jest wersja dla dzieci i osób niepiśmiennych- liczy ona tylko 10 tablic. Wielkim atutem tych tablic jest przede wszystkim funkcjonalność i dokładność. Diagnoza jest zwykle jasna już po pokazaniu pacjentowi kilku… więcej »
Dodano: 2019-03-11
Brak danychCena: 561.6 zł

Tablice ishihary test 24 stron

 Tablice ishihary test 24 stron

Tablice Ishihary - 24 tablice. Test Ishihary, tablica pseudoizochromatyczna. Testy do badania poczucia widzenia barw (do rozpoznawania ślepoty barw). Układ plam w kolorze odmiennym od tła jest taki, że tworzą liczbę lub linię. Dobór kolorów na każdej tablicy jest inny, co umożliwia zdiagnozowanie różnych zaburzeń widzenia barw. Obok części badawczej i wstępnej diagnostycznej tablice zawierają dodatkowo materiał umożliwiający w prosty sposób wykazać poprawność odczytu pacjentowi. Niezmiernie wygodną cechą powyższych testów do badania poczucia barw (Ishihary dla dorosłych i dzieci, Velhagena, Mastubary) jest wygodna prezentacja każdej ze stron, które swobodnie leżą poziomo (strony nie odchylają się do góry). Trwała obwoluta zapewnia wieloletnią estetykę narzędzia. Każda tablica pseudoizochromatyczna składa się z koła utworzonego przez różnych rozmiarów okrągłe plamy, różniące się w nieznaczny sposób barwami. Układ plam w kolorze odmiennym od tła jest taki, że tworzą liczbę. Zadaniem pacjenta jest ją odczytać. Dobór kolorów na każdej tablicy jest inny, co umożliwia zdiagnozowanie różnych zaburzeń widzenia barw. Tablice oferowane przez naszą firmę są podstawowym wyposażeniem każdego gabinetu okulistycznego. Wykorzystywane są one przez okulistów do podstawowego badania profilaktycznego u dzieci. Analiza ta polega na sprawdzeniu zdolności rozróżniania kolorów czerwonego i zielonego. Nazwa tablic pochodzi od pomysłodawcy, japońskiego okulisty, Shinobu Ishihary, profesora Uniwersytetu Tokijskiego. Pierwsze tablice zaprojektował on w 1917 roku, na prośbę Wojskowej Szkoły Medycznej. Celem było wykonanie łatwego testu sprawdzającego umiejętność prawidłowego rozpoznawania kolorów przez rekrutów. Jego pierwszym pacjentem, a zarazem inspiracją do stworzenia takiej właśnie tablicy był jego asystent, który cierpiał właśnie na tę przypadłość. Pierwsze tablice zostały namalowane farbami przez samego Ishiharę. Dokładny, pełny test Ishihary polega na pokazaniu pacjentowi aż 36 tablic. Wersje przesiewowe liczą 14 lub 24 tablice. Odmienna jest wersja dla dzieci i osób niepiśmiennych- liczy ona tylko 10 tablic. Wielkim atutem tych tablic jest przede wszystkim funkcjonalność i dokładność. Diagnoza jest zwykle jasna już po pokazaniu pacjentowi kilku… więcej »
Dodano: 2019-03-11
Brak danychCena: 518.4 zł

Tablice ishihary test 14 stron

 Tablice ishihary test 14 stron

Tablice Ishihary - 14 tablic. Test Ishihary, tablica pseudoizochromatyczna. Testy do badania poczucia widzenia barw (do rozpoznawania ślepoty barw). Układ plam w kolorze odmiennym od tła jest taki, że tworzą liczbę lub linię. Dobór kolorów na każdej tablicy jest inny, co umożliwia zdiagnozowanie różnych zaburzeń widzenia barw. Obok części badawczej i wstępnej diagnostycznej tablice zawierają dodatkowo materiał umożliwiający w prosty sposób wykazać poprawność odczytu pacjentowi. Niezmiernie wygodną cechą powyższych testów do badania poczucia barw (Ishihary dla dorosłych i dzieci, Velhagena, Mastubary) jest wygodna prezentacja każdej ze stron, które swobodnie leżą poziomo (strony nie odchylają się do góry). Trwała obwoluta zapewnia wieloletnią estetykę narzędzia. Każda tablica pseudoizochromatyczna składa się z koła utworzonego przez różnych rozmiarów okrągłe plamy, różniące się w nieznaczny sposób barwami. Układ plam w kolorze odmiennym od tła jest taki, że tworzą liczbę. Zadaniem pacjenta jest ją odczytać. Dobór kolorów na każdej tablicy jest inny, co umożliwia zdiagnozowanie różnych zaburzeń widzenia barw. Tablice oferowane przez naszą firmę są podstawowym wyposażeniem każdego gabinetu okulistycznego. Wykorzystywane są one przez okulistów do podstawowego badania profilaktycznego u dzieci. Analiza ta polega na sprawdzeniu zdolności rozróżniania kolorów czerwonego i zielonego. Nazwa tablic pochodzi od pomysłodawcy, japońskiego okulisty, Shinobu Ishihary, profesora Uniwersytetu Tokijskiego. Pierwsze tablice zaprojektował on w 1917 roku, na prośbę Wojskowej Szkoły Medycznej. Celem było wykonanie łatwego testu sprawdzającego umiejętność prawidłowego rozpoznawania kolorów przez rekrutów. Jego pierwszym pacjentem, a zarazem inspiracją do stworzenia takiej właśnie tablicy był jego asystent, który cierpiał właśnie na tę przypadłość. Pierwsze tablice zostały namalowane farbami przez samego Ishiharę. Dokładny, pełny test Ishihary polega na pokazaniu pacjentowi aż 36 tablic. Wersje przesiewowe liczą 14 lub 24 tablice. Odmienna jest wersja dla dzieci i osób niepiśmiennych- liczy ona tylko 10 tablic. Wielkim atutem tych tablic jest przede wszystkim funkcjonalność i dokładność. Diagnoza jest zwykle jasna już po pokazaniu pacjentowi kilku… więcej »
Dodano: 2019-03-11
Brak danychCena: 432 zł

Tablice ishihary test 10 stron

 Tablice ishihary test 10 stron

Tablice Ishihary - 10 tablic. Test Ishihary, tablica pseudoizochromatyczna. Testy do badania poczucia widzenia barw (do rozpoznawania ślepoty barw). Układ plam w kolorze odmiennym od tła jest taki, że tworzą liczbę lub linię. Dobór kolorów na każdej tablicy jest inny, co umożliwia zdiagnozowanie różnych zaburzeń widzenia barw. Obok części badawczej i wstępnej diagnostycznej tablice zawierają dodatkowo materiał umożliwiający w prosty sposób wykazać poprawność odczytu pacjentowi. Niezmiernie wygodną cechą powyższych testów do badania poczucia barw (Ishihary dla dorosłych i dzieci, Velhagena, Mastubary) jest wygodna prezentacja każdej ze stron, które swobodnie leżą poziomo (strony nie odchylają się do góry). Trwała obwoluta zapewnia wieloletnią estetykę narzędzia. Każda tablica pseudoizochromatyczna składa się z koła utworzonego przez różnych rozmiarów okrągłe plamy, różniące się w nieznaczny sposób barwami. Układ plam w kolorze odmiennym od tła jest taki, że tworzą liczbę. Zadaniem pacjenta jest ją odczytać. Dobór kolorów na każdej tablicy jest inny, co umożliwia zdiagnozowanie różnych zaburzeń widzenia barw. Tablice oferowane przez naszą firmę są podstawowym wyposażeniem każdego gabinetu okulistycznego. Wykorzystywane są one przez okulistów do podstawowego badania profilaktycznego u dzieci. Analiza ta polega na sprawdzeniu zdolności rozróżniania kolorów czerwonego i zielonego. Nazwa tablic pochodzi od pomysłodawcy, japońskiego okulisty, Shinobu Ishihary, profesora Uniwersytetu Tokijskiego. Pierwsze tablice zaprojektował on w 1917 roku, na prośbę Wojskowej Szkoły Medycznej. Celem było wykonanie łatwego testu sprawdzającego umiejętność prawidłowego rozpoznawania kolorów przez rekrutów. Jego pierwszym pacjentem, a zarazem inspiracją do stworzenia takiej właśnie tablicy był jego asystent, który cierpiał właśnie na tę przypadłość. Pierwsze tablice zostały namalowane farbami przez samego Ishiharę. Dokładny, pełny test Ishihary polega na pokazaniu pacjentowi aż 36 tablic. Wersje przesiewowe liczą 14 lub 24 tablice. Odmienna jest wersja dla dzieci i osób niepiśmiennych- liczy ona tylko 10 tablic. Wielkim atutem tych tablic jest przede wszystkim funkcjonalność i dokładność. Diagnoza jest zwykle jasna już po pokazaniu pacjentowi kilku… więcej »
Dodano: 2019-03-11
Brak danychCena: 367.2 zł

Przyrządy pomiarowe

Termometr jest jednym z podstawowych przyrządów pomiarowych, które każdy powinien mieć w swoim domu. Pozwala łatwo zdiagnozować stan chorobowy i określić jego ewentualne zagrożenie dla naszego życia. Jeśli mamy też problemy z ciśnieniem warto mieć pod ręką ciśnieniomierz, a osoby cierpiące na cukrzycę, regularnie powinny badać poziom cukru we krwi za pomocą glukometrów. Znajomość wyników tych pomiarów pomoże w dbaniu o nasze zdrowie i pozwoli zorientować się w jego stanie.