Produkty dla zdrowia i urody

Jesteś tutaj: » Strona główna » Sprzęt rehabilitacyjny

Sprzęt rehabilitacyjny

Produkty od 101 do 120 z 933

Łóżka rehabilitacyjne

 Łóżka rehabilitacyjne

W ofercie posiadamy łóżka rehabilitacyjne oraz materace przeciwodleżynowe. Prowadzimy wypożyczalnię sprzętu medycznego na terenie Krosna Odrzańskiego. więcej »
Dodano: 2016-12-08
Brak danych

Sprzęt rehabilitacyjny

 Sprzęt rehabilitacyjny

Oferujemy profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny na wynajem. W ofercie posiadamy: łóżka rehabilitacyjne, materace przeciwodleżynowe, balkoniki, rotory do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych, kule łokciowe, kule pachowe, trójnogi, rowerki stacjonarne i inne. więcej »
Dodano: 2016-11-28
Brak danych

Łóżka dla chorych

 Łóżka dla chorych

Dobieramy i wypożyczamy łóżka dla chorych. Sprzęt dobieramy w zależności od stopnia mobilności i niepełnosprawności pacjenta. Zapewniamy nowy sprzęt oraz dowóz i montaż u klienta. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. więcej »
Dodano: 2016-11-28
Brak danych

Łóżka szpitalne - wynajem

 Łóżka szpitalne - wynajem

Wypożyczamy łóżka szpitalne ułatwiające opiekę i pielęgnację nad chorymi. Łóżka wpływają na przebieg rekonwalescencji i samopoczucie chorych. W ofercie posiadamy łóżka szpitalne elektryczne. Sprzęt idealnie nadaje się do zabiegowych i niezabiegowych oddziałów szpitalnych. więcej »
Dodano: 2016-11-28
Brak danych

Łóżka rehabilitacyjne

 Łóżka rehabilitacyjne

Oferujemy łóżka rehabilitacyjne na wynajem. Łóżka są sterowane pilotem i posiadają ochronę w postaci drewnianych barierek zapewniającą zabezpieczenie przed przypadkowym wypadnięciem z łóżka. Każde łóżko rehabilitacyjne posiada w zestawie drabinkę przyłóżkową, która ułatwia podnoszenie się z pozycji leżącej do siedzącej. więcej »
Dodano: 2016-11-28
Brak danych

Wózek inwalidzki aktywny

 Wózek inwalidzki aktywny

Aby uzyskać wózek w ramach świadczeń NFZ należy złożyć wniosek wypełniony przez lekarza, podbity przez placówkę NFZ. Po wypełnieniu i dostarczeniu odpowiednich dokumentów zapewniamy darmową wysyłkę. Kod przedmiotu to: p.129.00 Jest to wózek inwalidzki - aluminiowy lekki Eclips x2. 5 lat gwarancji na ramę. www.masaze-rehabilitacja.com.pl - na naszej stronie internetowej mogą Państwo zapoznać się ze szczegółami. Najważniejsze cechy produktu to: - Rączki oparcia łamane w połowie - wózek zajmuje w transporcie jeszcze mniej miejsca. - Hamulce dla osoby towarzyszącej - bardzo istotna funkcja związana z bezpieczeństwem dla osób , które pchają wózek na pochyleniach i nie tylko. taki hamulec powoduje pełną kontrolę nad wózkiem podczas przewożenia osób siedzących. - Kieszeń za oparciem na podręczne rzeczy. - Wygodna poduszka na siedzisko i oparcie. - Dwukolorowa tapicerka z materiału airflow zapewnia odpowiednią wentylację. Gwarancja jaką dajemy na konstrukcję metalową 5 lat mówi sama za siebie - jakość, wytrzymałość, bezpieczeństwo: - model bez możliwości doposażenia w opcje dodatkowe, - w jednej wersji kolorystycznej, - podłokietnik tylko b03 (ścięty), - koła przednie krypton, - koła tylne pompowane, - koła na szybkozłącze. Jest to wózek ogólnego zastosowania dla osób niepełnosprawnych, domowy, spacerowy. więcej »
Dodano: 2016-11-24
wózek inwalidzki

Wynajem łóżek rehabilitacyjnych

 Wynajem łóżek rehabilitacyjnych

W naszej wypożyczalni znajdą Państwo niezwykle funkcjonalne łóżka ortopedyczne, rehabilitacyjne. Oferta wynajmu obejmuje wynajem łóżka razem z materacem. Materac posiada nieprzemakalną poszewkę, co ułatwi użytkowanie. Łóżka się wielofunkcyjne: są regulowane elektrycznie, dostępna jest funkcja podnoszenia głowy, podnoszenia nóg oraz ponizacja. Każdemu pacjentowi gwarantujemy indywidualne podejście i dobór odpowiedniego sprzętu. więcej »
Dodano: 2016-11-24
BURMEIER

RAJSTOPY PRZECIW ŻYLAKOWE DELILAH SIGVARIS 140 DEN

 RAJSTOPY PRZECIW ŻYLAKOWE DELILAH SIGVARIS 140 DEN

Rajstopy Delilah Sigvaris to wyrób galanteryjny ze stopniowym kontrolowanym uciskiem wspomagającym, łatwym w utrzymaniu, z miękkiej mikro fibry. Tkanina z jakiej są wykonane rajstopy Delilah optycznie nie różnią się w porównaniu ze zwykłymi rajstopami. Zapewniają nogom wystarczające wsparcie, pomoc w dostatecznym ukrwieniu, regularną stymulację obiegu krwi. Dostępne rozmiary: 1,2,3,4,5 Dostępne kolory: 12 - antracyt 25 - karmelowy 29 - kakaowy 36 - beżowy 38 - kremowy 99 - czarny więcej »
Dodano: 2016-10-27
SigvarisCena: 94 zł

A-Z TAPE TAŚMA KINEZJOLOGICZNA TAPE PRO 5MX5CM

 A-Z TAPE TAŚMA KINEZJOLOGICZNA TAPE PRO 5MX5CM

A-Z Tape to zestawy gotowych do użycia taśm kinezjologicznych wyprodukowanych z hipoalergicznych materiałów. Taśmy A-Z Tape doskonale łagodzą obrzęki, stłuczenia i przeciążenia fizyczne. Koją ból i wspomagają mięśnie podczas aktywności. Nie ograniczają swobody ruchów, są wodoodporne i trwałe. Każde opakowanie zawiera szczegółową instrukcję nakładania taśm. Właściwości: Opakowanie zawiera rolkę specjalnie dziurkowanej taśmy kinezjologicznej A-Z Tape Pro o wymiarach 5 m x 5 cm przeznaczonej do samodzielnego przycięcia i aplikacji. Taśma została wykonana z tkaniny bawełnianej z 5% domieszką spandeksu. Zastosowany w taśmie akrylowy klej hipoalergiczny zapewnia jej długi czas przylegania do ciała. Taśma jest wodoodporna. Nie zawiera lateksu ani substancji lekowych. Specjalnie wykonane otwory ułatwiają skórze oddychanie. Elastyczność 140%. Wyrób medyczny. więcej »
Dodano: 2016-10-27
Brak danychCena: 23 zł

Stół rehabilitacyjny TSR 4

 Stół rehabilitacyjny TSR 4

Model stołu TSR 4 o nowej podstawie konstrukcyjnej jest idealnym rozwiązaniem dla wszelakich terapii manualnych. Z powodzeniem znajduje zastosowanie w ośrodkach zdrowia, gabinetach rehabilitacyjnych, gabinetach masażu oraz w salonach odnowy biologicznej. Stół wyposażony jest w regulowany blat czteroczęściowy. W części zagłówka stołu znajdują się podłokietnik i wycięcie na twarz, a siedem siłowników pozwala na szeroki zakres regulacji poszczególnych części blatu. Budowa stołu umożliwia uzyskania pozycji fotela. Standardowa wysokość stołu regulowana jest za pomocą pilota ręcznego w zakresie 55-80 cm. Stelaż stołu wykonany został ze stali pokrytej białą farbą proszkową. Stół pokryty jest skóropodobnym lub winylowym materiałem o wysokich parametrach wytrzymałościowych, dostępnym w szerokiej gamie kolorów. Dane techniczne Długość: 200 cm Szerokość: 69 cm Wysokość: od 55 cm do 80 cm Regulacja kąta nachylenia zagłówka: od -50° do +40° Dopuszczalne obciążenie: 150 kg Waga: 107 kg Regulacja kąta nachylenia podnóżka: od -45° do +38° Regulacja kąta nachylenia odcinka piersiowego: od -25° do +17° Regulacja kąta nachylenia odcinka lędźwiowego: od -20° do +68° Tolerancja wymiarów w specyfikacji technicznej: +/- 2 cm. więcej »
Dodano: 2016-07-26
Brak danychCena: 6530 zł

Stół rehabilitacyjny TSR 3

 Stół rehabilitacyjny TSR 3

Stół TSR 3 jest trzyczęściowym modelem stołu stacjonarnego stołu rehabilitacyjnego. Posiada nową podstawę konstrukcyjną, zapewniającą stabilność podczas wykonywania terapii manualnych. Zagłówek stołu oraz tylna cześć regulowane są za pomocą sprężyny gazowej. Komfort Pacjentów zapewnia wycięcie na twarz znajdujące się w zagłówku. Wysokość stołu regulowana jest elektrycznie za pomocą pilota ręcznego. Stelaż stołu wykonany został ze stali pokrytej białą farbą proszkową. Obicie stołu wykonane jest z materiału skóropodobnego lub winylowym o wysokich parametrach wytrzymałościowych, dostępnych w szerokiej gamie kolorów. Dane techniczne stołu Długość: 200 cm Szerokość: 69 cm Wysokość: od 55 cm do 85 cm Regulacja kąta nachylenia zagłówka: od -60 ° do +45 ° Dopuszczalne obciążenie: 150 kg Waga: 83 kg Regulacja kąta nachylenia podnóżka: od 0 ° do +35 ° Tolerancja wymiarów w specyfikacji technicznej: +/- 2 cm. więcej »
Dodano: 2016-07-26
Brak danychCena: 3900 zł

Stół rehabilitacyjny TSR 2

 Stół rehabilitacyjny TSR 2

Stół TSR 2 jest dwuczęściowym modelem stacjonarnego stołu rehabilitacyjnego. Nowa podstawa konstrukcyjna zapewnia stabilność podczas wykonywania terapii manualnych. Zagłówek stołu regulowany jest za pomocą sprężyny gazowej, a elektryczna regulacja wysokości stołu odbywa się za pomocą pilota. Komfort Pacjentów podczas zabiegów zapewniają otwory z zatyczką znajdujące się w części zagłówka oraz w tylnej części blatu. Stalowy stelaż stołu pokryty jest białą farbą proszkową. Obicie wykonano z materiału skóropodobnego lub winylowego o wysokich parametrach wytrzymałościowych, dostępnego w szerokiej gamie kolorów. Dane techniczne stołu Długość: 200 cm Szerokość: 69 cm Wysokość: od 55 cm do 85 cm Regulacja kąta nachylenia zagłówka: od -60 ° do +45 ° Dopuszczalne obciążenie: 150 kg Waga: 82 kg Tolerancja wymiarów w specyfikacji technicznej: +/- 2 cm. więcej »
Dodano: 2016-07-26
Brak danychCena: 3600 zł

Stół rehabilitacyjny NSRT

 Stół rehabilitacyjny NSRT

Stół NSRT jest modelem stołu rehabilitacyjnego, który został zaprojektowany z myślą o rehabilitantach, masażystach oraz chiropraktykach. NSRT posiada czteroczęściowy łamany blat wraz z regulowanymi podłokietnikami oraz z wycięciem na twarz, znajdującym się w górnej części blatu. Stół NSRT od innych modeli wyróżnia ruchoma tylna część blatu, która używana jest do trakcji lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Wysokość stołu regulowana jest elektrycznie. Siedem siłowników zainstalowanych w konstrukcji umożliwia regulację poszczególnych części leżyska. Stół obity jest materiałem skóropodobnym lub winylowym o wysokich parametrach wytrzymałościowych, dostępnym w szerokiej gamie kolorystycznej. Stół posiada regulację wysokości sterowaną z ramy oraz pilotem ręcznym. Konstrukcja stalowa w standardzie malowana jest proszkowo w kolorze białym. Tolerancja wymiarów specyfikacji technicznej: +/-2 cm. Dane Techniczne Długość: 200 cm Szerokość: 69 cm Wysokość: od 55 do 80 cm Dopuszczalne obciążenie: 150 kg Waga: 85 kg Regulacja kąta blatów (odcinków piersiowego i lędźwiowego): od -65 ° do +20 ° Regulacja kąta nachylenia zagłówka względem odcinka piersiowego: od -50 ° do +25 ° Regulacja kąta nachylenia podnóżka względem odcinka lędźwiowego: od -50 ° do +75 °Regulacja kąta podnóżka (na boki): od -20 ° do +20 ° więcej »
Dodano: 2016-07-26
Brak danychCena: 7390 zł

Stół rehabilitacyjny NSRP

 Stół rehabilitacyjny NSRP

Stół do pionizacji z elektryczną zmianą wysokości kąta nachylenia leżyska, wykorzystywany do pionizacji Pacjentów po długotrwałym unieruchomieniu oraz do leczenia ciężkich stanów urazowych rdzenia kręgowego. Stół może być również wykorzystywanych dla małych Pacjentów z wadami postawy jak i również z porażeniem mózgowym. Dodatkowo stół umożliwia wykonywanie masażu klasycznego, segmentowego, masażu suchego leczniczego oraz sportowego. Znajduje zastosowania na oddziałach ortopedii, chirurgii i neurologii. Zamontowane kółka jezdne umożliwiają łatwe przemieszczanie się stołu z zachowaniem bezpieczeństwa podczas pracy. Regulacja wysokości odbywa się za pomocą dwóch siłowników elektrycznych, sterowanych pilotem. Stół obity jest materiałem skóropodobnym lub winylowym o wysokich parametrach wytrzymałościowych, dostępnym w szerokiej gamie kolorystycznej. Konstrukcja stalowa w standardzie malowana jest proszkowo w kolorze białym Tolerancja wymiarów specyfikacji technicznej +/-2 cm Dane Techniczne Długość: 206 cm Szerokość: 72 cm Wysokość: od 71 cm do 97 cm Waga: 116 kg Regulacja kąta nachylenia leża: od 0 ° do +88 ° więcej »
Dodano: 2016-07-26
Brak danychCena: 6107 zł

Stół rehabilitacyjny NSRFT

 Stół rehabilitacyjny NSRFT

Stacjonarny stół do rehabilitacji NSRFT to najnowszy model stołu z serii NSR. Łączy w sobie najlepsze cechy pozostałych modeli.Wykorzystywany jest w placówkach medycznych, szpitalach, gabinetach rehabilitacyjnych, salonach masażu. Stół posiada trzyczęściowe leże, a każda część jest osobno regulowana za pomocą sprężyn gazowych. W części podgłówka znajduje się wycięcie na twarz oraz regulowane podłokietniki. Stół wyposażony jest w regulację wysokości sterowaną z ramy oraz pilotem ręcznym. Zastosowany szeroki zakres regulacji poszczególnych części leża stołu umożliwia prowadzenie wielu zabiegów z Pacjentem, np: - ustawienie wszelkich krzywizn kręgosłupa, szczególnie odcinka lędźwiowego, - ustawienie zgięcia i wyprostu w bardzo dużym zakresie, dzięki czemu może być stosowany w terapii McKenziego, w której wykorzystuje się przeprosty, - trakcję dolnego odcinka kręgosłupa, - w skoliozach w pozycji leżącej na brzuchu, na plecach oraz na boku, - ustawienie wstępnej korekty kręgosłupa, pracy na tkankach miękkich, w pozycji hiperkorekcji, w pozycjach przeciwbólowych. Stół obity jest materiałem skóropodobnym lub winylowym o wysokich parametrach wytrzymałościowych, dostępnym w szerokiej gamie kolorystycznej - wykonywanie zabiegów manualnych np. rozciąganie stawów międzykręgowych. Tolerancja wymiarów w specyfikacji technicznej: +/- 2 cm. Dane Techniczne: Długość: 200 cm Szerokość: 69 cm Wysokość: od 60 cm do 105 cm Dopuszczalne obciążenie: 150 kg Waga: 115 kg Regulacja kąta podnóżka (na boki): od -25 ° do +25 ° Regulacja kąta blatu części środkowej: od -15 ° do +45 ° Regulacja kąta nachylenia zagłówka względem części środkowej: od -43 ° do +45 ° Regulacja kąta nachylenia części tylnej względem części środkowej: od -20 ° do +80 ° Na zdjęciu widoczna wersja z dopłatą - z systemem opuszczanych kół jezdnych więcej »
Dodano: 2016-07-26
Brak danychCena: 9350 zł

Stół rehabilitacyjny NSRF

 Stół rehabilitacyjny NSRF

Stół NSR F jest to trzyczęściowy model stołu rehabilitacyjnego posiadający stabilną stalową konstrukcję pokrytą farbą proszkową. Regulacja podgłówka odbywa się za pomocą sprężyny gazowej cześć leża w zakresie do 70 stopni, co pozwala na ułożenie stołu w pozycji fotela. Stół posiad dwa otwory znajdujące się w części leża oraz w podgłówku. Stół obity jest materiałem skóropodobnym lub winylowym o wysokich parametrach wytrzymałościowych, dostępnym w szerokiej gamie kolorystycznej . NSR F dostępny jest również w wersji elektrycznej ( NSR F E ) i hydraulicznej ( NSR F H ). Konstrukcja stalowa w standardzie malowana jest proszkowo w kolorze białym. Tolerancja wymiarów w specyfikacji technicznej +/- 2 cm Dane Techniczne: Długość: 200 cm Szerokość: 69 cm Wysokość: od 63 cm do 93 cm Regulacja kąta nachylenia zagłówka: od -60 ° do +45 ° Waga: 80 kg Dopuszczalne obciążenie przy regulacji elekt.: 150 kg Dopuszczalne obciążenie przy regulacji ręcznej: 300 kg Regulacja kąta nachylenia podnóżka: od 0 ° do +70 ° więcej »
Dodano: 2016-07-26
Brak danychCena: 2887 zł

Stół rehabilitacyjny NSR4

 Stół rehabilitacyjny NSR4

Stół NSR 4 jest to czteroczęściowy stół rehabilitacyjny. W standardzie wysokość stołu regulowana jest elektrycznie za pomocą pilota ręcznego. Istnieje możliwość regulacji wysokości za pomocą pilota nożnego lub sterowania z ramy. Regulacja podgłówka oraz poszczególnych części leża odbywa się za pomocą sprężyny gazowej. Szeroki zakres kątów nachylenia poszczególnych segmentów leża umożliwia ułożenie stołu w dogodnych pozycjach do wykonania masażu i terapii manualnych. Możliwe jest uzyskanie pozycji fotela. Stół wyposażony jest w regulowane podłokietniki i wycięcie na twarz znajdujące się w podgłówku. Stół rehabilitacyjny obity jest materiałem skóropodobnym lub winylowym o wysokich parametrach wytrzymałościowych, dostępnym w szerokiej gamie kolorystycznej. Konstrukcja stalowa w standardzie malowana jest proszkowo w kolorze białym. Tolerancja wymiarów w specyfikacji technicznej +/-2 Dane Techniczne Długość: 200 cm Szerokość: 69 cm Wysokość: od 55 cm do 80 cm Regulacja kąta nachylenia zagłówka: od -50° do +40° Dopuszczalne obciążenie: 150 kg Waga: 85 kg Regulacja kąta nachylenia podnóżka: od -45° do +38° Regulacja kąta nachylenia odcinka piersiowego: od -25° do +17° Regulacja kąta nachylenia odcinka lędźwiowego: od -20° do +68° więcej »
Dodano: 2016-07-26
Brak danychCena: 5723 zł

Stół rehabilitacyjny NSR3L2E

 Stół rehabilitacyjny NSR3L2E

Stół NSR 3 L 2 jest trzyczęściowym modelem stołu rehabilitacyjnego, w którym mechanizm podnoszenia jest w pełni łożyskowany. Stół posiada duży zakres regulacji wysokości stołu 45-92 cm. Regulacja podgłówka odbywa się za pomocą sprężyny gazowej. Stół można wyposażyć w podłokietniki (wersja NSR 3 L2 E Plus). W stole NSR 3 L 2 wysokość regulowana jest elektrycznie za pomocą pilota ręcznego (wersja podstawowa) lub opcjonalnie za pomocą pilota nożnego (wersja za dopłatą). Stół obity jest materiałem skóropodobnym lub winylowym o wysokich parametrach wytrzymałościowych, dostępnym w szerokiej gamie kolorystycznej . Konstrukcja stalowa w standardzie malowana jest proszkowo w kolorze białym. Tolerancja wymiarów w specyfikacji technicznej: +/- 2 cm Dane Techniczne Długość: 200 cm Szerokość: 69 cm Wysokość: od 45 cm do 92 cm Regulacja kąta nachylenia zagłówka: od -60 ° do +60 ° Waga: 70 kg Dopuszczalne obciążenie przy regulacji elekt.: 150 kg Regulacja kąta nachylenia leża: od 0 ° do +28 ° więcej »
Dodano: 2016-07-26
Brak danychCena: 6100 zł

Stół rehabilitacyjny NSR3E

 Stół rehabilitacyjny NSR3E

Stół NSR 3 E to dwuczęściowy model stołu rehabilitacyjnego, w którym mechanizm podnoszenia jest w pełni łożyskowany. Cechą, która wyróżnia ten model stołu jest duży zakres regulacji wysokości stołu 48cm-100cm. Stół wyposażony jest w elektryczna regulacje wysokości, która w standardzie odbywa się za pomocą pilota ręcznego. NSR 3 E może być wyposażony w pilot nożny, sterowanie z ramy oraz system jezdny (opcje dodatkowe za dopłatą). Stół posiada dwa otwory znajdujące się w części leża oraz w podgłówku. Stół obity jest materiałem skóropodobnym lub winylowym o wysokich parametrach wytrzymałościowych, dostępnym w szerokiej gamie kolorystycznej. Konstrukcja stalowa w standardzie malowana jest proszkowo w kolorze białym. Tolerancja wymiarów w specyfikacji technicznej +/-2 Dane Techniczne Długość: 200 cm Szerokość: 69 cm Wysokość: od 48 cm do 100 cm Regulacja kąta nachylenia zagłówka: od -60 ° do +45 ° Waga: 58 kg Dopuszczalne obciążenie przy regulacji elekt.: 150 kg więcej »
Dodano: 2016-07-26
Brak danychCena: 3700 zł

Stół rehabilitacyjny NSR 2

 Stół rehabilitacyjny NSR 2

Stół NSR 2 to dwuczęściowy model stołu rehabilitacyjnego, posiadający stabilną stalową konstrukcję pokrytą farbą proszkową. Podgłówek NSR 2 regulowany jest za pomocą sprężyny gazowej. Dodatkowo stół może być wyposażony w podłokietniki - wersja: NSR 2 E plus. NSR 2 ma na wyposażeniu dwa otwory w części leża oraz w podgłówku. Po bokach stołu znajdują się uchwyty służące do mocowania pasów stabilizacyjnych. Stół obity jest materiałem skóropodobnym lub winylowym o wysokich parametrach wytrzymałościowych dostępnym w szerokiej gamie kolorystycznej. Stół NSR 2 dostępny jest również w wersji elektrycznej ( NSR 2 E ) oraz hydraulicznej ( NSR 2 H ) W stole wysokość regulowana jest elektrycznie za pomocą pilota ręcznego (wersja podstawowa stołu) lub opcjonalnie za pomocą pilota nożnego (wersja za dopłatą). Model NSR 2 H posiada hydrauliczną regulację wysokości, która odbywa się za pomocą siłownika hydraulicznego. Konstrukcja stalowa w standardzie malowana jest proszkowo w kolorze białym. Tolerancja wymiarów w specyfikacji technicznej: +/-2 cm Dane Techniczne Długość: 200 cm Szerokość: 69 cm Wysokość: od 64 cm do 84 cm Regulacja kąta nachylenia zagłówka: od -60 ° do +45 ° Waga: 64 kg Dopuszczalne obciążenie przy regulacji elekt.: 150 kg Dopuszczalne obciążenie przy regulacji ręcznej: 300 kg więcej »
Dodano: 2016-07-26
Brak danychCena: 2198 zł

Sprzęt rehabilitacyjny

Rehabilitacja jest, często długotrwałym, ale też bardzo skutecznym, procesem leczenia i przywracania pacjenta do zdrowia. Jeśli nawet nie gwarantuje pełnej sprawności fizycznej lub psychicznej, to pozwala na osiągnięcie względnej niezależności i samodzielności. Aby rehabilitacja przynosiła osobie chorej jak największe korzyści, potrzebny jest specjalistyczny sprzęt i urządzenia do ćwiczeń. W procesie tym korzysta się m.in. z lamp leczniczych, materacy ortopedycznych czy łóżek rehabilitacyjnych.